/ Štúdium / Súbory / Súbor moderného tanca Divertída

Súbor moderného tanca Divertída

Máte doma tanečnicu, ktorá chodí na tanečný odbor a pretancuje celé hodiny a hodiny a stále nemá dosť? Paráda! Ale baletka z nej asi nebude, však? Najradšej sa totiž roztancuje a rozhýbe všetkými smermi, keď počuje nejakú modernú hudbu. Ale predstavte si, aj pre Vašu tanečnicu mladšiu, či staršiu, máme na našej škole skvelé tanečné súbory.  

Divertída je súbor moderného tanca zameraný na kreatívny a experimentálny tanec, ktorý napĺňa predstavy tanečníkov o všestrannom a tvorivom rozvíjaní schopností, od prekonávania hraníc vlastného tela a vôle až po radosť z uskutočňovania občas aj bláznivých nápadov.

Súbor vznikol v septembri 2006 z iniciatívy absolventov II. stupňa tanečného odboru školy našej školy, ktorí pod umeleckým a pedagogickým vedením študentiek TF VŠMU v Bratislave, Kristíny Kondlovej a Janky Kosákovej, ďalej rozvíjali techniku klasického tanca, súčasného tanca a techniku Marty Graham. Súbor spolupracuje s poprednými súčasnými tanečníkmi a pedagógmi Milanom Kozánkom, Stankou Vlčekovou a Danom Račekom. V nasledujúcom období viedli Divertídu Zuzana Banásová, Diana Schlosserová a od školského roku 2022/2023 Veronika Dragonidesová.

Pod vedením Zuzany Banásovej súbor získal viaceré ocenenia: Na VIII. Stage Dance European Championship v Budapešti v roku 2017  Zlatú medailu   v kategórii dospelí za choreografiu Freedom. V 2017 na Medzinárodnej súťaži - semifinále MIA Festival Bratislava 1. miesto s postupom do finále súťaže v Prahe s choreografiou Broken Dolls. V 2022  na kvalifikačnej súťaži Showtime v Bratislave vo  výkonnostnej kategórii A a tanečnej kategórii “contemporary” s choreografiou “RAGANA” strieborné umiestnenie. V máji 2022 v európskom finále súťaže Showtime v maďarskom Siofoku sa umiestnil na 4. mieste.Powered by Froala Editor

ZUŠ Jozefa Kresánka - rozpočtová organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava